Listing 1 - 10 of 23 << page
of 3
>>
Sort by

Book
Aanpak multi-problematiek bij gezinnen met een Roma-achtergrond : een kennisfundament voor professionals
Authors: --- ---
ISBN: 9789059319431 Year: 2013 Publisher: Den Haag Boom Lemma

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

Een steviger en consequentere benadering van multi-probleemgezinnen met een Roma-achtergrond helpt kinderen in deze gezinnen aan een betere toekomst. Dit rapport, opgesteld door de Politieacademie, biedt handreikingen aan hulpverleners en wetshandhavers in de aanpak van zaken, zoals overlast, schoolverzuim en de inzet van kinderen De focus van het rapport ligt vooral in het verbeteren van de positie van minderjarigen. Multi-probleemgezinnen worden op maat benaderd en ouders worden gewezen op rechten en plichten jegens hun kinderen en het verbeteren van hun situatie. Ervaringen in drie zogeheten proeftuingemeenten – Lelystad, Nieuwegein en Veldhoven – hebben laten zien dat deze stevige en consequente benadering op termijn werkt. Deze gemeenten constateerden onder meer een toename van deelname door Roma-kinderen aan het basisonderwijs. Deze benadering vraagt geen nieuwe of veranderde wet- of regelgeving, maar wel stevig bestuurlijk commitment voor een ontkokerde, integrale lange termijn aanpak onder regie van gemeenten. Het gaat erom door te kunnen pakken. De uitvoerende professionals moeten hoe dan ook niet het gevoel hebben er alleen voor te staan.


Book
Maatschappelijke tweedeling en sociale cohesie: toekomstperspectief voor jeugd
Authors: --- --- ---
ISBN: 9023234758 Year: 1999 Publisher: Assen Van Gorcum

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract


Book
Het boek van Fatima : een stem tegen de stilte
Author:
ISBN: 9789002274350 9002274351 Year: 2021 Publisher: Antwerpen Davidsfonds /Infodok

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

Dit is mijn verhaal. Ik ben Fatima, een Afghaans meisje. Als achtjarige moest ik alles wat ik had achterlaten. Samen met mijn gezin begonnen we aan een tocht waarvan we niet wisten waar hij zou eindigen. We stonden op een weg waarop we niet meer achteruit konden en voor ons zagen we enkel een zwart gat. Met mijn boek wil ik laten zien dat mensen op de vlucht veel meer zijn dan de stempel die ze krijgen: ?vluchteling?. We zijn gewoon mannen, vrouwen en kinderen zonder enige hoop, die een nieuw leven willen opstarten. Want vluchten doe je niet zonder reden. En al helemaal niet om elders te gaan profiteren. Je krijgt een inkijk in mijn tocht van Afghanistan naar België en je volgt mee hoe ik een nieuw leven opbouw. Achter elke vlucht zit een verhaal. Bron: flaptekst


Book
Hier en ginder : hoe we jonge vluchtelingen kunnen ondersteunen
Authors: ---
ISBN: 9789464788143 Year: 2023 Publisher: Gent Owl Press

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

Kinderen en jongeren vormen een belangrijk, maar soms onzichtbaar deel van de groep van mensen die naar België migreren. Sommigen komen hier aan met hun ouders of andere familieleden, anderen staat er helemaal alleen voor, de niet-begeleide buitenlandse minderjarigen. Al deze jonge nieuwkomers staan voor een resem uitdagingen, waarbij ze soms worstelen met grote, complexe of zelfs onbeantwoordbare vragen. Gelukkig worden zij ondersteund door hulpverleners in een opvangcentrum, leerkrachten in een onthaalklas, door vrijwilligers, pleegouders of voogden.In Hier & Ginder stapt Ilse Derluyn mee in het ondersteuningstraject om deze jonge mensen zo goed mogelijk te ondersteunen in hun ontwikkeling en in hun welzijn. Vanuit een relationeel-pedagogisch perspectief belicht ze de noden, sterktes en mogelijkheden van deze diverse groep van jonge vluchtelingen en nieuwkomers en gaat ze op zoek naar hoe we een zo goed mogelijk antwoord kunnen geven op die noden. Daarbij toont de auteur aan hoe belangrijk het is verbinding-in-context te creëren in de psychosociale ondersteuning: deze jonge nieuwkomers leven hier en dragen tegelijk een lange geschiedenis ginder met zich mee, een ?ginder? waar ze ook nu nog mee verbonden zijn.Dit boek is een must-read voor begeleiders, psychologen, sociaal werkers, pleegouders, voogden, vrijwilligers en iedereen die betrokken is bij de ondersteuning van jonge nieuwkomers.https://www.standaardboekhandel.be/p/hier-en-ginder-9789464788143


Book
Juridische meesterweerken VUB : 2018-2019
Authors: --- ---
ISBN: 9789400013797 9400013795 Year: 2021 Publisher: Antwerpen: Intersentia,

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

Dit Jaarboek bevat de beste meesterproeven van de rechtenstudenten (m.i.v. MaNaMastudenten) van het academiejaar 2018-2019 aan de Faculteit Recht en Criminologie van de Vrije Universiteit Brussel. Diverse rechtsdomeinen komen aan bod. Onderwerpen uit diverse rechtsdomeinen worden hier gebundeld onder begeleiding van het wetenschappelijk comité bestaande uit Elisabeth Alofs, Alain François, Stefaan Smis, Jachin Van Doninck en Guido Van Limberghen.In dit boek zijn de volgende bijdragen opgenomen• Britt Daem: “Dieren in het recht: een beestenboel?”• Sofie De Bus: “Bijstand door een jeugdadvocaat aan Roma-minderjarigen in als misdrijf omschreven feiten: geen sinecure?”• Chloé Van Craen: “Vlaamse bestuursrechter: bescheiden toezichthouder of bemiddelaar?”• Rabauke Kenis: “Het huidige regelgevende kader als (on)stabiele dam, die de vloedgolf aan risico’s van CDS, CDO en Coco kan indammen, beperken of weerloos moet laten passeren?”• Ellen Raes: “Analyse van de hervormingen van de WAP”• Lissa Nissen: “Stakingsrecht en minimumdienstverlening: waar liggen de grenzen?”• Berto Pals: “Het profiel van de functionaris voor gegevensbescherming: een multidisciplinaire superman of supervrouw?”


Book
Een wereld van verschil? : werken met jongeren uit verschillende culturen
Author:
ISBN: 9043503193 9789043503198 Year: 2001 Publisher: Kampen Kok

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

De multiculturele samenleving kan mensen plaatsen voor miscommunicatie en onbegrip. Dit boek wil een praktische handleiding zijn bij het omgaan met jongeren met een verschillende culturele achtergrond. Hoofdstuk 2 is gewijd aan het IC/CO-instrument. Bedoeld voor begeleiders van jongeren.


Book
Sportclubs bekennen kleur: evaluatie van de campagne 1997-1999, sportstimuleringsprojecten voor allochtone jongeren,
Authors: ---
ISBN: 9051303297 Year: 2000 Publisher: Brussel Koning Boudewijnstichting

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

Sportclubs en -federaties sensibiliseren om een participatiebeleid voor allochtone jongeren uit te werken. Dat was de doelstelling van de campagne 'Sportclus bekennen kleur'. Hoe zijn de geselecteerde projecten uitgewerkt? Wat was de ervaring van de deelnmers? Hoe verliepen de ontmoetingsmomenten? Een evaluatie? (Bron: uitgeverscatalogus)


Book
Roma in het Gentse onderwijs : een verhaal apart?
Author:
ISBN: 9789038220857 Year: 2013 Publisher: Gent Academia Press

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

De toestroom van Roma in Vlaanderen gedurende de afgelopen jaren heeft maatschappelijk veel teweeggebracht. Meer dan eens weerklinkt daarbij de stem dat Roma op één of andere manier anders zijn. Maar wat maakt hun verhaal nu zo apart? De auteur gaat hier dieper in op de onderwijssituatie van Romakinderen in Gent. Over wie gaat het eigenlijk en wat zijn de specifieke problemen die zich stellen? Welke praktijken kunnen inspireren? En welke weg dient in de toekomst te worden bewandeld? De auteur geeft een aanzet tot beantwoording vanuit zijn ervaring met het veld en een pedagogische bekommernis voor de Roma-jeugd


Book
Straatkwaad en jeugdcriminaliteit : naar een algemene of een etnisch-specifieke aanpak?
Author:
ISBN: 9789055892594 Year: 2006 Publisher: Antwerpen : Het Spinhuis,


Book
Schimmige werelden : nieuwe etnische groepen en jeugdcriminaliteit.
Authors: ---
ISBN: 9054543191 Year: 2003 Publisher: Den Haag Boom juridische uitgevers

Listing 1 - 10 of 23 << page
of 3
>>
Sort by