Listing 1 - 10 of 83 << page
of 9
>>
Sort by

Multi
Uit vele levens gegrepen : cultureel erfgoed en diversiteit in ziekenhuizen
Author:
ISBN: 9789089920010 Year: 2008 Publisher: Brussel In-Fusion

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract


Book
Achter de schermen van de schaamte: de vrouwelijke seksualiteit in Marokko
Author:
ISBN: 9050710743 9789050710749 Year: 1990 Publisher: S.l. Dekker

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

De auteur wil in dit baanbrekend werk de barrières van zwijgplicht en schaamte doorbreken. Ze beschrijft de ervaringen van vrouwen op een invoelende objectieve manier, die een aangrijpend beeld geeft van de Marokkaanse vrouw, haarleven achter de schermen, haar verlangens, haar conflicten. Het onderzoek is het resultaat van een dubbele vraagstelling: hoe zwaar weegt de traditie in het gedrag en het seksuele leven van vrouwen? En: in welke situatie bevindt zich de jongere generatie gezien de puriteinse moraal van het milieu? De vragen en antwoorden in dit boek dragen bij tot een beter begrip van vrouwen in Noord-Afrika.


Book
Zorg aan buitenl"anders?" : deel van mijn vak
Author:
ISBN: 9070854597 Year: 2000 Publisher: Woerden NIGZ


Book
Racisme op het werk: alledaags racisme in de sector zorg en welzijn
Authors: ---
ISBN: 9050504809 Year: 1997 Publisher: Utrecht Informatiecentrum Zorg en Welzijn

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract


Book
Kif Kif : nieuwe stemmen uit Vlaanderen
Author:
ISBN: 9085420784 9789085420781 Year: 2006 Publisher: Amsterdam: Meulenhoff,

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

De bloemlezing 'Kif Kif. Nieuwe stemmen uit Vlaanderen' bundelt niet eerder gepubliceerde teksten van jonge Vlaamse schrijvers. Een aantal van hen heeft deeelgenomen aan de literaire wedstrijd 'Kleur de Kunst!' van het interculturele platform Kif Kif of aan de workshop 'Vreemd in het schrijven' van de Brusselse literaire vereniging Het Beschrijf. Het boek bevat verhalen van Naima Albdiouni, Jamila Amadou, Jamal Boukhriss, Malika Chaara, Saddie Choua, Paul Govaerts, Mustafa Kör, Rachida Lamrabet en Kenan Serbest, en gedichten van Ali Wauters.


Book
De buitenlander : ons een zorg
Authors: ---
ISBN: 9060870816 Year: 1980 Volume: vol 33 Publisher: Gent De Tijdstroom

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

Waarom val ik over een Marokkaan als ik in de avonddienst mijn ronde doe? Waarom ligt deze man op zijn knieën op een handdoek? Waarom weigert de Islamiet op een gegeven moment medicijnen in te nemen en waarom kan hij soms het rectaal temperatuur opnemen weigeren? Vragen die gesteld kunnen worden door iedereen die in de gezondheidszorg met buitenlanders, met Turken en Marokkanen met name, te maken krijgt. Het zijn maar enkele vragen van de vele. Waarom zeggen deze mensen altijd 'ja' en doen ze toch nooit wat je ze zegt? Waarom mogen Arabische en Turkse meisjes niet alleen de straat op? Waarom weigeren die mannen bij de bevalling van hun eigen vrouwen te zijn? Het zijn maar enkele vragen, enkele van de vele die bij ons op kunnen komen wanneer wij in de verpleegsituatie met buitenlanders en hun gezin in aanraking komen. Vragen die, met vele andere, in dit boek "De buitenlander": ons een zorg aan de orde worden gesteld. De verpleegkundige hulpverlening begint met het kennen van de persoon die om hulp en zorg komt vragen. Daarom beginnen de bijdragen aan dit boekje alle met een min of meer uitgebreide kennismaking. Wie is de patiënt, wie is de zorgvrager? Het antwoord wordt overwegend vanuit twee invalshoeken gegeven: hij is landverhuizer en hij is aanhanger van de Islamitische godsdienst. Als derde aspect kan worden aangevoerd dat veel buitenlanders, in hun gedrag bij ziekte en op zoek naar gezondheid, soms nauwe verwantschap vertonen met de 'traditionele leefgemeenschap'. In zekere zin hebben zij dit gemeenschappelijk met alle zieken.Vervolgens wordt vanuit verpleegkundige optiek een handelwijze bepaald. De bijdragen aan dit boekje, die alle oorspronkelijk geschreven waren als werkstuk bij het afronden van een studie, belichten elk een afzonderlijk aspect van de verpleegkundige zorgverlening aan buitenlanders. Gezamenlijk geven zij een beeld van de vragen waarvoor de verpleegkundige, in relatie met de buitenlander, zich gesteld kan zien en van antwoorden die op die vragen mogelijk zijn. Het kennis maken, waarmee de verpleegkundige hulpverlening begint, heeft ook betrekking op het kennen van zichzelf. Wie zijn wij als zorgverleners?


Book
Islam en gezondheidszorg
Author:
ISBN: 9026314523 Year: 1996 Publisher: Baarn : Ambo,

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

In de gezondheidszorg bestaat steeds meer aandacht voor de eigen visie op leven en gezondheid van moslimpatiënten. In dit boek wordt een aantal van de belangrijkste facetten besproken, waarbij de aandacht vooral uitgaat naar de religieuze en ethische aspecten. het bevat algemene informatie over moslims in Nederland, ervaringen in een huisartsenpraktijk, islamitische alternatieve genezers en een hoofdstuk over islamitsiche medische ethiek, vervolgens bezinning over de vraag hoe Nederlanders en moslim-medelanders tot een dialoog kunnen komen. Tolerantie dient uit te groeien tot respect, werkelijke communicatie is van levensbelang, de resultaten van de reeds gevoerde dialoog, de vooroordelen die uitgebannen moeten worden en de gemeenschappelijke geloofswaarheden die christendom en islam delen.1. Islam en gezondheidszorg2. Islam in Nederland. Enkele factoren die relevant zijn voor contacten tussen christenen en moslims3. De medische praktijk en de islam4. Islamitisch volksgeloof en gezondheidszorg5. Islam, ethiek en gezondheidszorg6. Dit is mijn lichaam. Een vergelijking van de islamitische en de christelijke uitleg van postmortale lichamelijke integriteit in verband met het vraagstuk van orgaandonatie en in het licht van de verrijzenis7. Gezondheidszorg en tolerantie8. Dialoog ten behoeve van de patiënt9. Dialoog tussen verschillend-gelovige personen10. Bevrijd tot ontmoeting en dialoog. Kansen voor christenen en moslims11. Geneeskunde in de islamitische traditie. Suggesties voor verdere studie


Book
De daad bij het woord : trends in de multiculturele jeugdzorg.
Authors: --- ---
ISBN: 9057140527 Year: 1999 Publisher: Utrecht Forum, Instituut voor Multiculturele Ontwikkeling


Book
Intercultureel verplegen.
Authors: --- --- --- --- --- et al.
ISBN: 9035215397 Year: 1995 Publisher: Utrecht Tijdstroom

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

De verschillende bijdragen in de bundel laten zien hoe aandacht voor de culturele achtergronden van patiënten in de zorgverlening geïntegreerd kan worden. Bevat onder meer volgende bijdragen : Interculturele ouderenzorg; Vrouwenbesnijdenis; Mantelzorg aan Turkse ouderen : het organiseren van een cursus 'Ziekenverzorging thuis'; De 'vreemde ander', het verplegen van Vietnamese vluchtelingen (in de psychiatrie); Verpleegkundig consulentschap migrantenzorg (in psychiatrie en wijkverpleging); Interculturalisatiebeleid, theorie en praktijk; Interculturele verpleeghuiszorg door intercultureel management; Interculturalisatie van het verpleegkundig onderwijs.


Book
Cultuurbepaalde communicatie. : waarden en belangen van passieve en actieve culturen.
Author:
ISBN: 9789024417162 9789460943355 Year: 2007 Publisher: Soest Nelissen

Loading...
Export citation

Choose an application

Bookmark

Abstract

Over interculturele communicatie is al veel gepubliceerd. Cultuurbepaalde communicatie is een specifieker gebied dan het meer gangbare begrip interculturele communicatie; deze uitleg vindt pas plaats op pagina 87 en volgende. Azghari geeft een helder overzicht, maar hiermee overtuigt hij niet waarom hij cultuurbepaalde communicatie een beter begrip vindt. Vervolgens bevat het boek een studie naar communicatie van tweedejaars studenten. De auteur gebruikt veelvuldig zijn (Marokkaanse) achtergrond bij het levendig illustreren van zijn verhaal. Verder bevat het boek zes casussen met voorbeelden van mislukte communicatie met praktische suggesties voor een betere aanpak. Als bijlage acht columns van de auteur uit dagblad Trouw: een leuke uitsmijter. De tusssengevoegde dialoogjes die als illustratie fungeren, zijn soms wat melig en stereotiep. De kenmerken van Nederlandse communicatie (voortdurend kwetsen en negatieve eerlijkheid) geven een gechargeerd en beperkt beeld van de Nederlandse cultuur. Als totaal een vlot, laagdrempelig boek; het duurt wel lang voordat het boek echt ingaat op het beloofde onderwerp. Inhoudsopgave : Inleiding: De extreme standpunten van mono's versus multiculti's 1. Beeldvorming 2. Cultuur 3. Communicatie 4. Interculturele en cultuurbepaalde communicatie 5. Basisvaardigheden bij interculturele gespreksvoering 6. Het brugmodel als antwoord op miscommunicatie 7. Reflectie

Listing 1 - 10 of 83 << page
of 9
>>
Sort by